Таләп ителмәгән Документлар

2024 елның 15 апреле, дүшәмбе

Таләп ителмәгән Документлар-дәүләт кадастр исәп-хисабы һәм (яки) күчемсез милеккә хокукны дәүләт теркәве өлкәсендә дәүләт хезмәтләре күрсәтелгәннән соң мөрәҗәгать итүче тарафыннан алынмаган Документлар. Төрле сәбәпләр аркасында гариза бирүчеләр дәүләт хезмәтләре күрсәтү нәтиҗәләре буенча әзерләнгән документларны вакытында алырга өлгерми. Әзер документларны Татарстан Республикасының күпфункцияле үзәкләре офисларында саклау вакыты 45 көн тәшкил итә. Әгәр гражданнар Росреестрның дәүләт хезмәтләре күрсәтелгәннән соң документларны алырга өлгермәсәләр, күрсәтелгән срок тәмамлангач, Татарстан Республикасының күпфункцияле үзәкләре, 30 календарь көн дәвамында, документларны Татарстан Республикасы буенча «Роскадастр» ППК филиалы архивына саклауга тапшыра: Казан шәһәре, В.Кулагин урамы, 1 йорт. Бүгенге көндә филиал архивында 2017 елдан бирле тапшырыла торган 480 мең берәмлектән артык шундый документлар пакеты саклана. Документлар филиал архивында 10 ел дәвамында саклана.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: