Өч ай эчендә Республика мөлкәт казнасы 39 аукцион үткәрде

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Агымдагы елның өч аенда Республика мөлкәт казнасы Татарстан Республикасы казнасында булган дәүләт мөлкәтен сату һәм арендага бирү буенча 24 аукцион үткәрде, шул исәптән МСП субъектлары өчен билгеләнгән исемлектәге мөлкәткә карата. Сатуда 12,1 миль суммасына ике күчемсез милек объекты сатылган. 20, 5 млн сумлык 35 автотранспорт чарасы, шулай ук озак вакытлы нигездә һәм ташламалы шартларда МСП субъектларына бирү өчен билгеләнгән исемлектән 5 дәүләт милкен арендалау килешүе төзелгән. Республика учреждениеләренә һәм предприятиеләренә оператив идарә итү яки хуҗалык алып бару хокукында беркетелгән мөлкәтне сату һәм арендага бирү буенча 15 аукцион үткәрелде, аларда 14,5 млн сумлык бер күчемсез милек объекты һәм 8 млн сумлык 22 автотранспорт чарасы сатылды, шулай ук 2 дәүләт мөлкәтен арендалау килешүе төзелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: